Kauden syksy 2023 diplomit

11.12.2023

KAUDEN SYKSY 2023 DIPLOMIT

VUODEN 2023 JUULIA: Hannu Mikkonen, VUODEN 2023 JUULIA-TANSSIJAT: Samu Rodas ja Suvi Karila, KEVÄT 2022-KEVÄT 2023 JUULIETTA: Elsa Keskinen

Nyt heidän seuraajiksi valittu:
VUODEN 2024 JUULIA:
Emmi Vattulainen, VUODEN 2024 JUULIA-TANSSIJAT: Nanna Soikkeli ja Sanni Kanerva

KAUDEN SYKSY 2023 PINZKUT
(= vähintään neljällä viikkotunnilla tanssivat):
Samu Rodas, Sofia Siven, Stella Piivek, Reea Tourunen, Siiri Sundholm, Ezra Keskinen, Viola Rodas, Neea Gröhn,
Gabe Pesonen, Sanni Kanerva

SYYSKAUDEN 2023 COMEBACK- DIPLOMIT:
Sanna Hakala, Eerika Happo, Ranja Salama, Raili Rinne, Taru Raappana, Eija Hautamäki, Helmi Haapala, Miccu Kantola, Elina Gröhn, Enna Kanervo, Helmi Rajamäki, Tiia Ristimäki

KAUDEN TETTI: Enni Kortelainen

GIZELLA GROUP:
Kauden CattiPeikko (kissapetokisan voittajat): Siiri Sundholm, Wilma Vainionpää, Neea Gröhn, Viola Rodas ja Ezra Keskinen.
Katri; Kauden karismaattinen tanssija: Siiri Wuori

KAUDEN KUOLEMATON LAUSAHDUS:
- ”Mun ei tarvii todistaa kellekään enää mitään!”; Neea Gröhn 18.9.2023
- ”Ovathan he myös kaksosia, koska heillä on sama sukunimi”; Sini Lindgren Luna Popin tunnin alussa
- ”Tuliko tähän kohtaan se mikä se nyt oli…lautasympyrä?”; Siiri Laaksonen kauden alkupuolella Sharella-ryhmän tunnilla, kun edellisellä tunnilla olimme opetelleet kyseiseen kohtaan lautasen pyöreää muotoa myötäilevää lantioympyrää
- ”Mun kolme tärkeintä paikkaa maailmassa on: 1. Lintsi, 2. Oma sänky, 3. Juulia”, tiivisti Enni Kortelainen hakiessaan paikkaa syyskauden Tet-jaksoon (= kahdeksannen luokan työelämään tutustumisjaksoon)
- ”Tehdään nyt tää blaa blaa blaa- tanssi!”; Jaana Bäckman tarkoittaen finaaliyhteistanssin tekoa (jonka alussa ope leikkii juontajaa).


MUUT DIPLOMIT:

KATRI
Kauden ensivaikutelma: Nanna Soikkeli, Kauden kukkaan puhjennut: Karoliina Maukonen,
Kauden tsemppiduo: Saaga Mönttinen ja Sonja Olkkonen

SARI
Kauden ensivaikutelma: Anne Kervinen, Nina Ruohomäki, Kauden taidokas tapaus: Sanna Satokangas,
Kauden tulokas: Taru Raappana, Kauden luontoilija: Mira Heiskanen, Kauden luottoflamenca: Maija Laine

SINI
Kauden ensivaikutelma: Nelia Appleton, Jenna Taavitsainen, Melissa Simula, Miona Nyberg, Emma Autio,
Emma Savolainen, Mirella Brygger, Sofia Allikson, Enriikka Nygren
Kauden erityismainintaryhmä: Luna Pop, Kauden kaverukset: Liliann Pelkonen ja Venla Laitinen,
Kauden tulokas: Nelia Appleton, Kauden tyylitaituri: Sini Lehtelä, Kauden innokas oppija: Getter Tuuksam,
Kauden asenne: Emma Autio, Kauden kukkaan puhjennut: Stella Villberg, Kauden motivoitunut tanssija: Iisa Ahola Kauden päivänsäde: Erin Myller, Kauden muonamestari: Nenja Ponse’n, Kauden valopilkku: Jade Nuutinen, Kauden koreo-taitaja: Tessa Orava, Heta Alatalo, Kauden eläytyjä: Victoria John Ani

TAIKKU
Kauden erityisryhmä: Ariella, Kauden auttaja: Aura Lindgren, Kauden Freespirit: Melissa Simula (Mirella-ryhmä), Kauden ilopillerit: Jaana Bäckman ja Kati Aaltolahti, Kauden Kaverukset: Saaga Mönttinen ja Sonja Olkkonen,
Kauden liikuttaja: Selma Vesa, Kauden luontoilija: Sebastian Hilden, Kauden puolen tunnin sääntö: Saaga Mönttinen (joka neuvoi opettajaansa somekäytäntöihin liittyvissä rajoitteissa),
Kauden Senjorita Sharella-ryhmästä: Sofia Paqvalin, Kauden taitava tapaus: Helmi Leinonen,
Kauden tiklinella: Irina Juoperi, Leone Luomajärvi,  Kauden tsillaaja: Aino Järvinen, Kauden tulokas: Hertta Dahlqvist

20.12.2023Vuoden 2024 Juulia Emmi
15.12.2023Vuoden 2024 Juulia-Tanssija Nanna
15.12.2023Vuoden 2024 Juulia-Tanssija Sanni
11.12.2023Kauden syksy 2023 diplomit
14.05.2023Kauden kevät 2023 diplomit
08.04.2023Villiä tanssia!-kisa 1.4.2023
13.12.2022Kauden syksy 2022 diplomit
14.05.2022Kauden kevät 2022 diplomit
10.06.2021Kauden kevät 2021 kunniakirjojen saajat
12.12.2020Vuoden 2021 Juulia-neito Jenni Hautamäki

Siirry arkistoon »