Syksy 2019 Kunniakirjojen saajat

21.12.2019

KAUDEN SYKSY 2019 TUNNUSTUSTEN JA DIPLOMIEN SAAJAT:

VUODEN 2019 JUULIA: Tarja Rantanen --> seuraajaksi
VUODEN 2020 JUULIA Pinja Pilke

VUODEN 2019 JUULIA-NEIDOT: Elsa Rautavaara, Reetta Koivuluoto --> seuraajaksi VUODEN 2020 JUULIA-NEITO Sini Lindgren

JUULIETTA-NEITO SYKSY 2019-KEVÄT 2020 Senja Karpin jälkeen uutena kruunattiin Jadalmiina-ryhmästä TILJA KOSKINEN

 

 EDUSTUSRYHMIEN ”KAUDEN TSEMPPARI” RYHMÄDIPLOMI-ÄÄNESTYS:

GIZELLA GROUP: Sini Lindgren, Roope Siitonen

DIAMOND DASH: Julia Gerkman

POWER HIGH: Lara Heikkinen

 

 KAUDEN PINZKU:

Ada Rissanen, Pinja Pilke, Aada Lagström, Roope Siitonen, Selma Sandström, Sini Lindgren, Kia Ponsén

TAIKKU (itämainen tanssi, discoriental ja vähän muillekin):

KAUDEN POSITIIVINEN JUULIATAR: Fanny Winsten

KAUDEN ELLINOORA: ReettaVeera Koivuluoto, Anni Sarkkula

KAUDEN KUOLEMATON LAUSAHDUS: Anne Helläkoski (Mun mielestä se on vaikee se puolibidee)

KAUDEN COMEBACK: Tua Valtonen, Meija Honkanen

KAUDEN FREE SPIRIT-TUNNUSTUS: Aino Puumalainen

KAUDEN BILETTÄJÄ: Maisa Jadama

KAUDEN STAILAAJA-KAVERUKSET: Emma Autio ja Nanna Soikkeli

KAUDEN STAILAAJA: Sinikka Hänninen, Oona Heino

KAUDEN 2019 KESÄ-BILETTÄJÄ: Hannu Mikkonen

KAUDEN REIPAS TAPAUS: Ilona Hyvärinen

KAUDEN VOIMAPILKKU: Tilja Koskinen, Elli Kivilaakso

KAUDEN UNIMAIJA: Taru Terho

KAUDEN ”SYDÄN PAIKALLAAN”: Wilma Bergholm

KAUDEN ONGELMANUORI: Emmi Lagström

KAUDEN YSTÄVÄ: Pauliina Kantonen

KAUDEN TETTILÄINEN: Eden Mikkolainen

KAUDEN ERITYISMAININTA-RYHMÄ: Bellycious

KAUDEN PERHE: Sinikka, Katri ja Anniina

 

LUMINELLA/ SOFIA KORPISALO:

KAUDEN TAIDOKAS TANSSIJA: Aino Puumalainen

KAUDEN KAVERUKSET: Minttu Manonen ja Neela Pylkkänen

EMMI LAGSTRÖM/ ITÄMAINEN:

KAUDEN KEHITTYJÄ: Petra Wiik

 

POWER HIGH/ KATRI NORRLIN:

 Gabe Pesonen

 

K-POP / SINI LINDGREN, NETTA PÄÄKKÖNEN:

KAUDEN PÄÄ, OLKAPÄÄ, PEPPU: Netta Pääkkönen

KAUDEN SUNNUNTAI-SEURA: Kia Ponsén

KAUDEN TAIDOKAS TAPAUS: Stella Piivek

KAUDEN KEHITTYJÄ: Vera Merenheimo

KAUDEN TULOKAS: Daniela Viklund

KAUDEN TOSITANSSIJA: Pinja Kuivaniemi

KAUDEN POSITIIVARI: Sofia Paqvalin

KAUDEN ELÄYTYJÄ: Emmy Jääskeläinen

KAUDEN ENERGINEN: Anna Kekkonen

KAUDEN HENKINEN TUKI: Gabe Pesonen ja Eden Mikkolainen

KAUDEN HALINALLE: Ilona Hyvärinen

KAUDEN VALLOITTAVA K-POPPARI: Liine Kuljus ja Bianka Parkonen

 

HIPHOP GROOVERS/ ELSA RAUTAVAARA

TAIDOKAS TANSSIJA: Suvi Karila

KAUDEN HYMY: Sofia Winqvist

KAUDEN INNOKAS OPPIJA: Maisa Jadama

 

LASTEN DM-RYHMÄT

JADALMIINA (Veera Korpela): KAUDEN TAITAJA: Tessa Orava
ZARANNA (Veera Korpela):
KAUDEN ILOSTUTTAJA: Sini Nieminen

21.12.2019Syksy 2019 Kunniakirjojen saajat
24.05.2019Kevätkauden 2019 diplomit ja tunnustukset