Kevätkauden 2019 diplomit ja tunnustukset

24.05.2019

KAUDEN KEVÄT 2019 TUNNUSTUSTEN JA DIPLOMIEN SAAJAT:

JATKAVAT VUODEN LOPPUUN ASTI:

VUODEN 2019 JUULIA: Tarja Rantanen

VUODEN 2019 JUULIA-NEIDOT: Elsa Rautavaara, Reetta Koivuluoto

 

JUULIETTA-NEITO 2019 Senja Karpin jälkeen uutena kruunattiin Jadalmiina-ryhmästä

TILJA KOSKINEN

 

 EDUSTUSRYHMIEN ”KAUDEN TSEMPPARI” RYHMÄDIPLOMI-ÄÄNESTYS: 

GIZELLA GROUP: Sofia Korpisalo, Elsa Rautavaara

DIAMOND DASH: Emmi Lagström

POWER HIGH: Elsa Rautavaara

 

 

KAUDEN PINZKU:

Ada Rissanen, Emma Nurminen, Emmi Lagström, Helmi Vartiainen, Julia Siren, Peppi Mäkinen, Pinja Pilke, ReettaVeera Koivuluoto, Roope Siitonen, Sini Lindgren, Wilma Tammisto, Viola Rodas.

 

TAIKKU (itämainen tanssi, discoriental ja vähän muillekin):

KAUDEN POSITIIVARI: Rahma Hajjem

KAUDEN ELLINOORA: Jenni Hautamäki, ReettaVeera

KAUDEN KUOLEMATON LAUSAHDUS: Gabe Pesonen, Ida Selkämö, Tuula Kuismin

KAHDEN TYYLIN TAITAJA: Ayla Sadikhova

KOLMEN TYYLIN TAITAJA: Milla Hytti

KAUDEN KÄYTTÄYTYJÄ: Samuli Malmström

KAUDEN KAVERI: Anna Kekkonen, Ella Sohi

KAUDEN COMEBACK: Julia Gerkman, Katri Hänninen, Ina Gummerus

KAUDEN FREE SPIRIT-TUNNUSTUS: Anni Laine, Kaisa Kuvaja, Samu Rodas

KAUDEN BILETTÄJÄ: Lara Heikkinen

KAUDEN STAILISTI: Greete Pappe, Eden Mikkolainen

KAUDEN SURVIVAL: Peppi Mäkinen

KAUDEN TAIDOKAS TANSSIJA: Reea Tourunen, Venny Minkkinen

KAUDEN TULOKAS: Nella Hytti, Janina Pihlström

 

AADA MÄKINEN/ ITÄMAINEN:

ERITYISMAININTA-RYHMÄ, OPETTAJAN ILO: Carmelia- ryhmä

 

GIZELLA GROUP/ KATRI NORRLIN:

KAUDEN VARA-AIVOT: Sini Lindgren

 

POWER HIGH/ KATRI NORRLIN:

KAUDEN AURINKOINEN TANSSIJA: Marcia Francisco, Miina Laitinen

KAUDEN KARISMAATTINEN TANSSIJA: Susanna Räsänen

KAUDEN KARAOKE MACHINE: Wilma Bergholm

 

 

K-POP / SINI LINDGREN, NETTA PÄÄKKÖNEN: ERITYISMAININTA-RYHMÄ/ Sini: Nana Pop

KAUDEN ENERGINEN: Sanni Korhonen

KAUDEN HYMYTYTTÖ: Roosa Saarela

KAUDEN VALLOITTAVA K-POPPARI: Eerika Vuorinen

KAUDEN KEHITTYJÄ: Anni Laine

KAUDEN POSITIIVARI: Laura Andersin

KAUDEN TOSITANSSIJA: Nanna Väänänen

KAUDEN TULOKAS: Iita Rikkola, Susanna Saario

KAUDEN HALINALLE: Ella Sohi

KAUDEN KOLMIKKO: Sanni Perkiö, Ronja Helenius ja Nelli Gröhn

 

STREET (Freshmakers) ja STREET FEMME/ JENNA KARJALAINEN:

KAUDEN TULOKAS: Ville Vähämaa KAUDEN INNOKAS OPPIJA: Viivi Hurme

KAUDEN TULKITSIJA: Hertta Rantanen

KAUDEN ILOPILLERI: Kaisa Kuvaja

 

 

STREET (Top Rockers, Freestylers)/ KATRI NORRLIN:

KAUDEN HYMY: Elli Vilen

KAUDEN TAITAVA TULKITSIJA: Iida Alanampa

KAUDEN UPEA ELÄYTYJÄ: Samu Rodas

KAUDEN KARISMAATTINEN TANSSIJA: Sara Pellinen

KAUDEN KOVA KEHITTYJÄ: Reea Tourunen

KAUDEN TAITAVA TULKITSIJA: Hilja Lehtinen, Solja Saarikoski

 

 LASTEN DM-RYHMÄT 

 

ZARANNA/ ANNIINA KOIVUNIEMI: KAUDEN POSITIIVARI: Ella Paajanen JADALMIINA/ AADA MÄKINEN: TAIDOKAS TANSSIJA: Lila Pieri,

KAUDEN TULOKAS: Lumi-Sofia Steiner

 

TANSSILEIKKILIIKUNTA AADA MÄKINEN/ MELISSA: 

KAUDEN POSITIIVARI: Bea Elo

 

 

 

04.12.2019Perjantain tuntien poikkeusaikataulut
18.11.2019Villiä tanssia!-kisojen tuomariarviot
05.11.2019Villiä tanssia!-kisojen yleisön suosikit 2.11.2019
05.11.2019Villiä tanssia!-kisojen tuomaripisteet 2.11.2019
15.09.2019K-POP Tanssileiri
24.05.2019Kevätkauden 2019 diplomit ja tunnustukset
09.05.2019Syyskauden tanssitunneille ilmoittautuminen
25.02.2019Vuoden 2019 Juulia - Tarja Rantanen