Syksyn 2018 kunniakirjat

09.12.2018

KAUDEN KEVÄT 2018  TUNNUSTUSTEN JA DIPLOMIEN SAAJAT:

 

Vuoden 2018 Juulia Mira Valjakka ja Vuoden 2018 Juulia-neidot Aada Mäkinen sekä Venla Blomerus luovuttivat tittelinsä kruunaamalla VUODEN 2019 NEIDOT:

 

VUODEN 2019 JUULIA: Tarja Rantanen

VUODEN 2019 JUULIA-NEIDOT: Elsa Rautavaara, Reetta Koivuluoto

 

JUULIETTA-NEITOna jatkaa keväällä 2018 kruunattu SENJA KARPPI

 

TALONMIES HANNULLE KIITOS-KUNNIAKIRJA

 

 

EDUSTUSRYHMIEN ”KAUDEN TSEMPPARI” RYHMÄDIPLOMI-ÄÄNESTYS:

1ST BRAND: Lauris Kauneela

GIZELLA GROUP: Sini Lindgren

 

 

KAUDEN PINZKU: Sini Lindgren, Inka Rodas, Pinja Pilke, Emmi Lagström, Julia Siren, Moona Halttunen, Wilma Bergholm, Roope Siitonen, Aada Mäkinen, Nenja Ponsen, Kia Ponsen

TAIKKU (itämaisen tanssin ja discoriental tanssin ryhmät, ja vähän muillekin):

KAUDEN POSITIIVARI: Pii Vaaranen

KAUDEN KARISMAATTINEN ESIINTYJÄ: Aino Puukka

ERITYISMAININTA-RYHMÄ: Ariella

KAUDEN KUOLEMATON LAUSAHDUS: Iclal Ozkahveki

KOLMEN TYYLIN TAITAJA: Pauliina Kantonen, Selma Sandström,

KAUDEN KÄYTTÄYTYJÄ: Jenny Sahlsten, Mila Seesaro

KAUDEN KAVERUKSET: Iida Juurikkala ja Varpu Hänninen sekä Mima Maunu ja Emmy Jääskeläinen

KAUDEN LINSSILUDE: Siiri Palmio, Alva Chydenius

 

DISCORIENTAL (Luminella) / RONJA GÖNBERG:

KAUDEN KEHITTYJÄ: Netta Holappa. Kauden positiivari: Helmi Vartiainen


LASTEN DM-RYHMÄT/ LENITA SUSI: RIEMUKAS TÄHTISILMÄ: Netta Penttinen

 

LASTEN DM-RYHMÄT/ RONJA GRÖNBERG:

Jazmine: Taidokas tanssija: Tinja Kannisto, Kauden positiivari: Nanna Soikkeli, Nelli Sievänen

 

Jadalmiina: Taidokas tanssija: Claudia Kindstedt, Kauden positiivari: Saimi Heiskanen

 

Zaranna: Kauden kaverukset: Mila Sesaro ja Jenna Vartiainen, Kauden tulokas: Aava Simonen, Helmi Rajamäki

 

5-6V LAPSET/ MELISSA/ ANNIINA KOIVUNIEMI

POSITIIVINEN TANSSIKAVERI: Leila Azizian

K-POP / LENITA SUSI, VENLA BLOMERUS, EVE SEMENOVA:

KAUDEN TEHOTYTTÖ: Moona Halttunen

KAUDEN UNOHTUMATON ESIINTYJÄ: Ella Ekström

KAUDEN TAIDOKAS TULKITSIJA: Aino Puukka

KAUDEN MAHTAVA MONIOSAAJA: Nenja Ponsen

KAUDEN VALLOITTAVA K-POPPARI: Anna Kekkonen

KAUDEN KARISMAATTINEN KATSE: Julia Savander

KAUDEN HERKKÄ TULKITSIJA: Julia Siren

KAUDEN KEHITTYJÄ: Christina Kopteva, Emma Nurminen

KAUDEN OPEN AUTTAJA: Eden Mikkolainen

KAUDEN REIPAS OPPIJA: Reea Tourunen

KAUDEN ELÄYTYJÄ: Sanni Korhonen

1ST BRAND:

KAUDEN PANOSTUS: Elina Koskimäki

KAUDEN K-POPPARI: Lauris Kauneela,
KAUDEN YLPEYDEN AIHE: Sara Piskonen

 

STREET/ LENITA SUSI:

REIPAS KATUTANSSIJA: Elli Kivilaakso

STREET/ KATRI NORRLIN

 

FREESTYLERS:

KAUDEN ELÄYTYJÄ: Fanni Maununiemi

KAUDEN TAITAVA TULKITSIJA: Olivia Vihersalo

KAUDEN TULOKAS: Emil Louhivuori

 

TOP ROCKERS:

KAUDEN KEHITTYJÄ: Milla Hytti

KAUDEN TYYLIKÄS TANSSIJA: Moona Wilen

KAUDEN TULOKAS: Samuli Malmström

 

GIZELLA GROUP+ TOP ROCKERS/ KATRI NORRLIN:

KAUDEN PIRISTÄJÄ JA KANNUSTAJA: Elsa Rautavaara

 

GIZELLA GROUP/ KATRI NORRLIN:

KAUDEN TAITAVA TULKITSIJA: Silja Kilpinen

 

STREET FEMME/ LENITA SUSI

KAUDEN KARISMAATTINEN TANSSIJA: Susanna Räsänen

KAUDEN KARISMAATTINEN KATSE: Julia Savander

KAUDEN TEHOTYTTÖ: Moona Halttunen

 

25.02.2019Vuoden 2019 Juulia - Tarja Rantanen
12.01.2019Tanssia & Temppuja hiihtoloma!!
10.01.20191st BRAND KEVÄT 2019!!
09.01.2019KEVÄÄN 2019 ESITE
04.01.2019Kevään ensimmäinen kotikirje
09.12.2018Syksyn 2018 kunniakirjat
31.10.2018Villiä tanssia!-kisojen tuomariarviot
27.09.2018LENITAN STREET FEMME KESÄTIIVARI KERTAUS
23.08.2018Juttu Juuliasta Vantaan Sanomissa 22.8.2018
07.08.2018Toinen Tanssia & Temppuja-ryhmä sunnuntaille Marissa-ryhmän sijaan

Siirry arkistoon »